Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Az ember legjobb barátja lehet a genetikai kutatások tárgya | Autoimmun Betegségek

Az ember legjobb barátja lehet a genetikai kutatások tárgya | Autoimmun Betegségek

Egyes kutyafajták szolgáltathatják emberi betegségek megoldását – olvasható a New England Journal of Medicine legutóbbi számában.

„Mivel a kutyák genetikai állománya igen hasonló az emberekéhez, az állatok tanulmányozása hozzásegíthet emberi betegségek gyógyításához. A kutatókat leginkább a kutyák fajtarendszere érdekelheti, ami mesterséges szelekció eredménye, ugyanis azt egymástól igen különböző típusú élőlények – gondoljunk csak a németjuhászra, vagy a csivavára – adják. Mivel a fajták nemesítésekor a rokonegyedek pároztatása történik, ezért nagyobb jelentőséget kapnak az egyébként lappangóan öröklődő génhibák. A lappangóan öröklődő génhibák csak akkor okoznak betegséget, ha az utód mindkét szülőtől a hibás génváltozatot örökli. A fajtanemesítés miatt tehát az ilyen betegségek gyakoribbak a fajtiszta kutyákban, ami segíthet emberekre is adaptálható megállapítások felállításában.

0 Tovább

1-es típusú diabétesz új immunterápiája | Autoimmun Betegségek

1-es típusú diabétesz új immunterápiája | Autoimmun Betegségek

Washington – Állatkísérletekben hatékonynak bizonyult az 1-es típusú cukorbetegség új immunterápiája, az alkalmazott antitestek hatására gyorsan visszaállt az egerek egészséges állapota – számoltak be róla amerikai kutatók a Diabetes című szakfolyóiratban.

Az Észak-Karolinai Egyetem orvosi karának munkatársai olyan
génmódosított egerekkel dolgoztak, amelyek az 1-es típusú,
inzulinfüggő cukorbetegség tüneteit mutatják. A betegség kialakulása
után az állatoknak befecskendezték az általuk kifejlesztett
antitesteket, amelyek hatására immunrendszerük károsodása nélkül
eltűntek a diabétesz tünetei.

0 Tovább

Sertésélősködő gyógyíthatja az autoimmun betegségeket | Autoimmun Betegségek

Sertésélősködő gyógyíthatja az autoimmun betegségeket | Autoimmun Betegségek

Egy élősködő lehet a megoldás a gyógyíthatatlan betegségekre!

A krónikus és az életminőséget erőteljesen rontó reumás ízületi gyulladásban ( reumatoid artritiszben ) vagy Crohn-betegségben szenvedők vajon lenyelnék-e egy sertésparazita petéit gyógyulásuk reményében? A Coronado Biosciences Inc. kutatói szerint igen.
A burlingtoni cég reményei szerint egy olyan szert fejleszt ki éppen, ami újdonságot jelenthetne az autoimmun betegségek kezelése terén. A gyógyszer minden egyes adagjában parazita-peték ezrei találhatók, melyet sertésürülékből gyűjtöttek be, majd sós oldattá alakították, mely egyszerűen lenyelhető. A pete a sertésben ostorféreggé fejlődik, anélkül, hogy károsítaná a gazdaszervezetet. Az emberben alig két hétig marad csak életképes, viszont ennyi idő alatt is képes átalakítani az immunrendszert, és megelőzni, hogy a szervezet a saját szöveteit támadja meg. “Nem csak gyógyszer válhat belőle, de betekintést is engedhet a betegségek hátterébe” – mondta el dr. Joel Weinstock, a bostoni Tufts Kórház gasztroenterológiai-hepatológiai osztályának vezetője.

0 Tovább

A szklerózis multiplex-es betegeknek ad új reményt a készítmény | Autoimmun Betegségek

A szklerózis multiplex-es betegeknek ad új reményt a készítmény | Autoimmun Betegségek

Egy új gyógyszert segíthet csökkenteni a szklerózis multiplex-ben szenvedő pácienseknél a betegség relapszáló állapotának gyakoriságát. A BG-12 nevű gyógyszert szedők csoportjában az eddigi adatok alapján mintegy felére csökkent a visszaesési ráta – számol be a Health Day.

Azoknál, akik napi két adagot szedtek be a készítményből, 44, azoknál, akik napi hármat, 51 százalékkal csökkent a betegség kiújulási rátája’ – mondta Dr. Robert Fox, kutatásvezető, a Cleveland Klinika orvosi igazgatója, aki hozzátette, a klinikai vizsgálatok alapján a gyógyszer teljesen biztonságosnak tűnik.

0 Tovább

Új eredmények az autoimmun betegségek megelőzésében | Autoimmun Betegségek

Új eredmények az autoimmun betegségek megelőzésében | Autoimmun Betegségek

A több mint tíz éve alakult munkacsoport jelenleg a DE kutatóegyetemi pályázatának keretében végzi azt a munkát, amellyel a rendellenes – kórokozóval fertőzött vagy rákos – sejteket kiszűrő T-sejteket vizsgálják – közölte az intézmény szerdán közleményben az MTI-vel.
Az immunrendszer rendeltetésszerű működésébe gyakran csúszhat hiba: előfordulhat, hogy a T-sejtek „túlműködnek”, azaz a szervezet saját, jól működő sejtjeit is megtámadják. Ilyenkor alakulnak ki az úgynevezett autoimmun betegségek – ismertette Panyi György tanszékvezető.

0 Tovább

Autoimmun Betegségek

blogavatar

Autoimmun Betegek Közössége -autoimmune diseases. Minden, amit az autoimmun betegségekről tudni érdemes. Az oldal célkitűzése az autoimmun betegségben szenvedők és családtagjaik tájékoztatása a betegségekről és az azokkal kapcsolatos teendőkről, lehetőségekről.

Utolsó kommentek